Home Kategorie News Wysoka gorączka i kaszel u Donalda Tuska. Wykonano mu test.
76.41K

Wysoka gorączka i kaszel u Donalda Tuska. Wykonano mu test.

Czy Donald Tusk ma koronawirusa? Były premier został przebadany. Wcześniej przebywał w izolacji przez objawy, które mogły świadczyć o zakażeniu.

Po kilku publicznych wystąpieniach w krajach Europy Donald Tusk przebywał na kwarantannie. Wystąpiła u niego wysoka gorączka i kaszel. Lekarka, która zajmowała się politykiem, zaleciła 14-dniową kwarantannę, która rozpoczęła się 12 marca.

Ostatecznie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej poddał się testowi na obecność koronawirusa. Wynik okazał się negatywny.

W trakcie rozmowy z Radosławem Sikorskim w audycji „Radio Wolna Europa” Donald Tusk przyznał, że Unia Europejska nie poradziła sobie z obecnym kryzysem.

– „Unia nie zdaje egzaminów w takich ekstremalnych sytuacjach. Nie jest precyzyjnie i adekwatnie zaprojektowana wobec stanów wyjątkowych. Działa w ich przypadku w sposób powolny.”

Zaznaczył też, że obecnie UE pracuje nad jak najlepszym sposobem poradzenia sobie z pandemią oraz wsparcia poszczególnych krajów. Odniósł się też do krytyki struktur europejskich i podkreślił, że w Europie jest wielu polityków, którzy starają się to wykorzystać.

– „W momencie, gdy pojawia się sytuacja krytyczna, celowo zawyżają oczekiwania wobec Unii, aby oskarżać ją o niewystarczającą pomoc. Martwię się, że jest tylu polityków w Europie, którzy od rana do wieczora myślą, jak wykorzystać pandemię w polityce.”

Czy pandemia koronawirusa wpłynie na struktury unijne?

Kurs online na kosmetyczkę z cert.
Kurs online na kosmetyczkę z cert.
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online na kosmetyczkę z certyfikatami za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
21
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz