Home Kategorie News Wzrost tempa zachorowań w Polsce. W których województwach pojawiły się nowe przypadki?
25.71K

Wzrost tempa zachorowań w Polsce. W których województwach pojawiły się nowe przypadki?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ilości przypadków koronawirusa w Polsce. Epidemia nadal jest w fazie wzrostu i raczej szybko nie minie.

Zgodnie z danymi Resortu od wczorajszego wieczoru w kraju przybyło 77 pacjentów z COVID-19. Pochodzą oni z województw: śląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. Na ten moment w Polsce jest 2132 zakażonych. Zmarło 31 osób.

Zdawać by się mogło, że skoro większość ludzi od prawie trzech tygodni jest w domach, a wychodząc przestrzega zasad bezpieczeństwa, epidemia powinna powoli wyhamowywać. Jest jednak inaczej. Główną przyczyną wzrostu ilości zachorowań jest fakt, że nadal organizowane są przeloty liniami LOT w ramach akcji „LOT do domu”. Wracający wypuszczani są z samolotów, a następnie samodzielnie organizują podróż z lotniska do domu. Dopiero po dotarciu na miejsce zaczynają odbywać 2-tygodniową kwarantannę.

Oznacza to, że w czasie przejazdu z lotniska do miejsca zamieszkania (pociągiem lub autobusem) narażają współpasażerów na zakażenie. Drugą grupę ryzyka stanowią lekarze i pielęgniarki wśród, których w ostatnim czasie zdiagnozowano ogromną ilość zakażeń. Wybiórcze noszenie sprzętu ochronnego spowodowane jego niedoborem przyczynia się do roznoszenia wirusa na pacjentów szpitali i przychodni.

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
Oferta zakończona!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz