Home Kategorie Ludzie Królowa Elżbieta II może mieć koronawirusa. „Wszyscy są przerażeni, boją się…”
15.36K

Królowa Elżbieta II może mieć koronawirusa. „Wszyscy są przerażeni, boją się…”

Królowa Elżbieta może mieć koronawirusa. Jest spore prawdopodobieństwo zakażenia, bo monarchini miała kontakt z pracownikiem, który choruje na COVID-19.

O tym, że choroba może dotknąć każdego świadczą przypadki zachorowań wśród najbardziej znanych gwiazd. Z koronawirusem muszą zmagać się m.in. aktor Tom Hanks, producent filmowy Harvey Weinstein czy wokalista zespołu Rammstein, Till Lindemann.

Po tym, jak w środę potwierdzono koronawirusa u księcia Karola, pojawiły się domysły, że pozostali członkowie rodziny królewskiej mogą być zakażeni.

Szczęśliwie, 71-letni syn Elżbiety II ma łagodne objawy choroby, które pozwalają mu na w miarę normalne funkcjonowanie. Chory jest także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Co gorsze, obaj zakażeni mieli w ciągu ostatnich kilkunastu dni bezpośredni kontakt z królową Elżbietą. Jak się okazuje, nie byli oni jedynymi osobami z Covid-19, które mogły zakazić monarchinię.

Brytyjski The Sun donosi, że koronawirusem zakażony jest też lokaj, który na co dzień przebywa blisko rodziny królewskiej. Anonimowy informator zdradził, że w rodzinie królewskiej panuje strach.

– „Wszyscy są przerażeni, boją się nie tylko o siebie, lecz również o królową i księcia. Jeżeli wszyscy do tej pory nie zostali zbadani, już wkrótce będą. W powietrzu wyczuwalny jest strach.”

Ze względu na podeszły wiek (93 lata), monarchini znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka, dlatego uzasadnione jest wykonanie testu na obecność koronawirusa.

Szanse, że doszło do zakażenia królowej Elżbiety II są spore, bo lokaj nieustannie miał z nią styczność. Był odpowiedzialny m.in. za przynoszenie posiłków, napojów, witanie gości, wyprowadzanie psów czy nadzorowanie korespondencji.

– „Lokaj przychodził po psy i codziennie widywał się z królową. To przerażające, jak blisko byli.”

Przed kilkoma miesiącami pracownik królowej otrzymał awans. Obecnie odbywa leczenie, przebywając w izolacji. Trudno określić, czy królowa miała kontakt z lokajem, gdy był już zakażony. Dla zachowania bezpieczeństwa Elżbieta II przeniosła się do posiadłości w Windsorze.

Oficjalne stanowisko Pałacu Buckingham na Twitterze przekazała Rebecca English:

– „Jej Wysokość cieszy się dobrym zdrowiem. Królowa ostatni raz spotkała się z premierem 11 marca i postępuje zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi zaleceniami. Nie będziemy tego więcej komentować.”

Gra VR Box lub Car VR
Gra VR Box lub Car VR
17,99 zł
30,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości dla 1 osoby: VR Box lub Car VR od 17,99 zł w salonie Vr World w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz