Home Kategorie News Pożar samolotu z zaopatrzeniem medycznym. Zginęli wszyscy pasażerowie.

Pożar samolotu z zaopatrzeniem medycznym. Zginęli wszyscy pasażerowie.

Pożar samolotu z zaopatrzeniem medycznym. Tragedia wydarzyła się na Filipinach w momencie startu maszyny. Wszyscy, którzy byli na pokładzie, zginęli.

Miliony ludzi na Filipinach pozostało odizolowanych po wprowadzeniu kwarantanny. To wywołało chaos w Manili. Ograniczenia są podyktowane niezwykle szybką eskalacją pandemii w tym kraju.

17 marca Filipiny stały się pierwszym krajem, który zamknął rynki finansowe z powodu wzrostu szybkości transmisji wirusa.

Prezydent Rodrigo Duterte ogłosił stan klęski, uwalniając fundusze pomocowe dla lokalnych władz oraz wprowadzając restrykcje dla mieszkańców. Nie wiadomo w jaki sposób ludzie zależni od codziennej pracy poradzą sobie finansowo lub w jaki sposób miliony mieszkańców, żyjących w rejonach slumsów izolują się jeśli zachorują.

Obecnie na Filipinach zarejestrowano 1418 przypadków zakażenia, a z powodu choroby COVID-19 zmarło 71 osób. Przez ostatnie 24 godziny Filipiny nie poinformowały o żadnych zmianach w tym temacie, możliwe więc, że oczekują na wyniki ostatnich testów.

Samolot lecący do Tokio zapalił się w niedzielę podczas startu z międzynarodowego lotniska Ninoy Aquino w stolicy Filipin, Manili. Jak donosi CNN zginęło 8 pasażerów, którzy znajdowali się na pokładzie Lion Air Flight RPC należący do prywatnej spółki IAI1124A.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz zarażony koronawirusem zdążył odprawić kilka mszy zanim trafił do kwarantanny.

Podczas konferencji prasowej dyrektor generalny lotniska Manila, Ed Monreal poinformował, że nie znaleziono ocalałych z katastrofy:

– „Żadna z osób będących na pokładzie nie przeżyła.”

Rzecznik filipińskiego Czerwonego Krzyża, Richard Gordon doniósł, że zmarli pasażerowie to personel medyczny, który miał pomóc Japonii w walce z koronawirusem. Wśród nich był Amerykanin i Kanadyjczyk. Reszta to Filipińczycy.

Według wiadomości napływających z filipińskiej agencji informacyjnej, samolot miał także przewozić środki medyczne i zapalił się na pasie startowym.

Maszyna lotnicza została zbudowana w 1981 roku i była przez 39 lat w służbie. W przeszłości był eksploatowany w Kanadzie i Hiszpanii. IAI Westwind to odrzutowiec biznesowy początkowo produkowany przez Aero Commander jako 1121 Jet Commander.

Trwa śledztwo, aby ustalić, dlaczego samolot zapalił się na pasie startowym.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz