Home Kategorie News Pierwsze zarażone w Polsce dziecko wyzdrowiało i już opuściło szpital.
3.12K

Pierwsze zarażone w Polsce dziecko wyzdrowiało i już opuściło szpital.

Cała rodzina wyzdrowiała z koronawirusa. Mężczyzna był pierwszym mieszkańcem Cieszyna z potwierdzonym zakażeniem i jedną z pierwszych osób w Polsce. Niedługo do szpitala trafiły jego żona i córka.

10 marca pojawiła się informacja o pierwszym zakażeniu koronawirusem w Cieszynie. Ta wiadomość wstrząsnęła całym miastem. Zakażony był mężczyzna, który wrócił z Niemiec, i który pracuje jako menadżer dużej firmy zatrudniającej kilkaset osób. Niedługo okazało się, że to nie koniec złych wieści.

Do szpitala trafiła również jego żona – nauczycielka z liceum, w którym uczy się i pracuje około 1000 osób – oraz córka, 8-latka, która chodzi do szkoły podstawowej i angażuje się też po lekcjach.

Służby sanitarne musiały działać sprawnie. Ostatecznie dozorem objętych zostało 394 osoby, a kwarantanną 264. Miasto podjęło decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, jeszcze zanim wprowadzono tę restrykcję odgórnie.

To może Cię zainteresować:  Luke Perry nie żyje. Aktor z serialu „Beverly Hills 90210” zmarł w wieku 52 lat.

Kiedy media podały informacje o pierwszym dziecku w Polsce z koronawirusem, chodziło właśnie o 8-latkę z Cieszyna. Jej rodzice to osoby po 40 roku życia.

Chociaż historia przeraziła nie tylko Cieszynian, ale wszystkich rodziców w Polsce. Na szczęście ma dobre zakończenie.

Co prawda mieszkaniec Cieszyna rozchorował się jako jeden z pierwszych w Polsce, ale i jako jeden z pierwszych wyzdrowiał. 24 marca, czyli po ponad 2 tygodniach pobytu w szpitalu, mógł wrócić do domu. Test na obecność koronawirusa, dwukrotnie dał wynik ujemny.

W poniedziałek z cieszyńskiego szpitala napłynęły kolejne dobre informacje – wyzdrowiały również żona i córka mężczyzny.

Jak potwierdziła w rozmowie z TVN24 rzeczniczka szpitala, Ewa Herman:

– „Dwie osoby, kobieta i dziecko, po wyleczeniu z COVID-19 opuściły Szpital Śląski w Cieszynie.”

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz