Home Kategorie News Zakażony pacjent wyszedł ze szpitala po alkohol. Policja poszukuje klientów sklepu, których mógł zarazić.
3.35K

Zakażony pacjent wyszedł ze szpitala po alkohol. Policja poszukuje klientów sklepu, których mógł zarazić.

Pacjent warszawskiego szpitala leczony na koronawirusa opuścił placówkę bez zgody i wiedzy personelu, aby kupić alkohol w pobliskim sklepie. Grozi mu 8 lat więzienia.

Z powodu rosnącej liczby zakażeń rząd ogłosił, że od 1 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia, które mają na celu ograniczenie kontaktów międzyludzkich.

Pomimo iż sytuacja jest poważna, wiele osób nadal ignoruje zalecenia. Rażącym przykładem głupoty jest przypadek 61-letniego mężczyzny, który leczony jest w szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

Pacjent wykorzystując moment nieuwagi personelu opuścił placówkę i udał się do sklepu po alkohol. Jak poinformował rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak, do zdarzenia doszło 30 marca 2020. Zaraz po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze odnaleźli pacjenta na terenie szpitala.

– „Na tym jednak nie zakończono czynności. Policjanci nie odpuścili, ustalając, że wcześniej mężczyzna udał się do pobliskiego sklepu po alkohol. Niestety w jego przypadku mówimy o skrajnej nieodpowiedzialności i jest to delikatne określenie, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku mężczyzny wynik badania koronawirusa był pozytywny.”

W związku z narażeniem na utratę zdrowia przypadkowych osób, mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

– „Czynności prowadzimy w kierunku art 165 Kodeksu karnego, za co grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.”

Mowa tu o artykule dotyczącym „sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach”.

Udało się ustalić, że w momencie dokonywania zakupów przez 61-latka w sklepie znajdowały się jeszcze dwie osoby. Policja stara się znaleźć człowieka, który w tym samym czasie, ok. 17:20 przebywał w sklepie „Kamyk Alkohole” przy ul. Wołoskiej 78. W komunikacie policji znajdziemy szczegółowy opis wyglądu poszukiwanego.

– „Poszukiwany mężczyzna ma około 30-35 lat, ciemne, krótko ostrzyżone włosy, ubrany był w czarną kurtkę i granatowe jeansy, miał na sobie czarny plecak. W trakcie zakupów cały czas spoglądał w swój telefon. Kupił jedną puszkę napoju i wyszedł. W tym czasie w sklepie był zakażony mężczyzna, z którym poszukiwany się mijał.”

Policjanci zwracają uwagę na cechy charakterystyczne w ubiorze poszukiwanego w postaci czerwonej czapki i szarej bluzy. Mokotowska policja prosi, aby każdy kto podejrzewa, że widział wspomnianego mężczyznę, zgłosił to na Komendę.

– „Proszony jest o pilny kontakt telefoniczny z oficerem dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa II pod numerem 22 603 92 50 albo numerem 112.”

Personalizowany kalendarz
Personalizowany kalendarz
14,99 zł
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Personalizowany kalendarz książkowy na 2021 rok od 14,99 zł na 4MyArt

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz