Home Kategorie Ludzie Książę William chce walczyć z epidemią. Rozważa powrót do pracy w pogotowiu.

Książę William chce walczyć z epidemią. Rozważa powrót do pracy w pogotowiu.

Książę William zadeklarował, że włączy się w walkę z koronawirusem. Czy oznacza to, że powróci do swojej dawnej pracy pilota helikoptera?

Wielka Brytania to jedno z największych ognisk koronawirusa w Europie. Do rozwoju epidemii przyczynił się fakt, że wiele osób długo ignorowało zalecenia rządu dotyczące konieczności pozostania w domu. W momencie, gdy ilość zakażeń przekraczała już 5 tys., ludzie nadal podróżowali zatłoczonym metrem i tłumnie zbierali się w centrach miast.

Niedawno okazało się, że sam premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson jest zakażony. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że zakażona została królowa Elżbieta II, z którą miał styczność kilka dni przed usłyszeniem diagnozy.

Jeszcze niedawno książę William żartował sobie z epidemii. Mówił, że z pewnością wiele osób chorujących ma zwykłe przeziębienie, w którym dopatruje się koronawirusa.

– „Założę się, że niektórzy mówią „Mam koronawirusa, umieram”, a Ty musisz im odpowiadać: „Nie umierasz, po prostu kaszlesz” (…) Swoją drogą, Cambridge’owie roznoszą koronawirusa, sorry.”

Prawdopodobnie pod wpływem gwałtownego wzrostu ilości zachorowań na Covid-19, William zaczął traktować sprawę znacznie poważniej. Książę Cambridge zaangażował się w działania na rzecz pomocy osobom zmagającym się z koronawirusem. Jak donosi źródło związane z rodziną królewską, podczas wizyty w call center publicznej służby zdrowia National Health Service w Londynie, William miał powiedzieć, że zastanawia się na powrotem do pracy.

William w przeszłości pracował w krajowym pogotowiu lotniczym East Anglian Air Ambulance. Musiał porzucić pracę ze względu na obowiązki królewskie.

To może Cię zainteresować:  Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Przypadkowe spotkanie zmieniło całe jego życie.

– „William poważnie rozważa powrót do NHS w roli pilota helikoptera medycznego, aby wspomóc walkę z pandemią. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że cały kraj robi co może i chciał mieć w tym swój udział. Sytuacja jest jednak dość skomplikowana, bo pełni teraz ważną funkcję w rodzinie królewskiej.”

Być może rozważania księcia Williama są spowodowane zakażeniem koronawirusem, które potwierdzono u jego ojca, księcia Karola oraz obawą, że jego babcia, Elżbieta II również może być nosicielką niebezpiecznego patogenu.

To może Cię zainteresować:  Epidemia nie oszczędza młodych. Nie żyje zarażony czternastolatek.

– „Rola Williama w walce z koronawirusem jest o tyle istotna, że zachorował jego ojciec. Na dodatek Harry i Meghan opuścili rodzinę, a książę Andrzej zniknął z życia publicznego. Williamowi wyraźnie zależy na tym, aby jakkolwiek wspomóc tę nierówną walkę.”

Książę William mówił, że praca tam to prawdziwy przywilej. Jak twierdzi Garrett Emmerson, szef pogotowia ratunkowego w Londynie, książę jest zawsze mile widziany w szeregach załogi.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz