Home Kategorie Poruszające Siostra zmarłego kierowcy Ministra z poruszającym apelem: „Nudzisz się? Mój brat chciałby się nudzić”.

Siostra zmarłego kierowcy Ministra z poruszającym apelem: „Nudzisz się? Mój brat chciałby się nudzić”.

Aleksandra Grajewska, siostra 36-letniego pracownika Ministerstwa Sprawiedliwości, mówi, że jej brat był młody, zdrowy i silny. Koronawirus zniszczył go w półtora tygodnia.

Jednym ze szkodliwych mitów dotyczących koronawirusa jest ten, że zabija on jedynie seniorów cierpiących na współistniejące choroby. To sprawiło, że młodzi ludzie poczuli się względnie bezpiecznie, pewni, że nawet jeśli się zarażą, to nic im nie grozi.

Do nich głównie kieruje swój apel siostra 36-letniego Michała Grajewskiego, który w poniedziałek zmarł na COVID-19. Jak podkreśla, jej brat był młody, zdrowy i silny. Mimo to przegrał z wirusem.

– „Michał był kierowcą wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Na wyraźne życzenie rodziny, choroba brata nie była nagłaśniana. To nieprawda, że był kierowcą ministra Michała Wosia. Do nas też dochodzi mnóstwo plotek i spekulacji na temat tego, co się stało z moim bratem. Proszę o uszanowanie jego pamięci i powstrzymanie się od rozpuszczania takich informacji. Czuję ogromny żal do życia, do nikogo więcej. Wiem, że lekarze robili wszystko, żeby tę nierówną walkę wygrać. Bardzo dziękuję. lekarzom za wszystko.”

Jak ujawnia kobieta w rozmowie z dziennikarzami, początkowo nic nie wskazywało, że choroba będzie miała tak ciężki przebieg. Wręcz przeciwnie, wydawało się, że 36-latek przejdzie zakażenie lekko, praktycznie bezobjawowo.

To może Cię zainteresować:  W tym kraju nikt nie umarł z powodu COVID-19. Jak to możliwe?

– „Tak naprawdę nie wiadomo, gdzie mój brat się zaraził. Był młody, zdrowy, nie chorował na nic. Niestety, koronawirus spustoszył jego organizm w półtora tygodnia od wystąpienia pierwszych objawów (niezbyt wysokiej gorączki) i w tydzień od pojawienia się ostrych objawów.”

Siostra zmarłego apeluje do wszystkich, aby zamiast narzekać na nudę, wzięli sobie do serca zasady bezpieczeństwa i ich przestrzegali. Ostatecznie dużo lepiej jest nudzić się niż być martwym.

– „Ostrzegam wszystkich – nie róbcie sobie żartów z kwarantanny. Uważasz, że jesteś młody, silny, niezniszczalny? Właśnie, że nie jesteś! Siedźcie w domach i nie narzekajcie. Cieszcie się że żyjecie, bo za chwilę może was już nie być. To kilka tygodni w zamknięciu! Nudzisz się? Mój brat chciałby się nudzić, chciałby ponarzekać tak, jak wy. Ale już nie może. Nie ma go już. Umarł, odszedł, zostawił nas. Zabrał go koronawirus. I nieważne, że był zdrowy, nie chorował, nie miał chorób współistniejących. Dlatego pamiętajcie – nie jesteście panami życia, szanujcie to co macie!”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz