Home Kategorie Poruszające Trzy dni koczował w samochodzie. Bał się, że zarazi rodzinę.

Trzy dni koczował w samochodzie. Bał się, że zarazi rodzinę.

Trzy dni koczował w samochodzie. Bał się, że zarazi rodzinę.

Mężczyzna z Wielkopolski trzy dni koczował w samochodzie z obawy przed tym, że zarazi rodzinę koronawirusem. Postanowił, że poczeka na wynik testu poza domem, ale nie mógł zostać w szpitalu.

Mężczyzna poczuł się źle w trakcie drogi powrotnej do domu. Wracał samochodem z zagranicy do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie mieszka wraz z rodziną.

Ostrowianin swoje pierwsze kroki skierował nie do domu, ale do szpitala, gdzie przebadano go i stwierdzono zapalenie oskrzeli. Mężczyzna otrzymał receptę, pobrano mu też wymaz, aby sprawdzić czy nie ma koronawirusa.

Chory mężczyzna udał się następnie do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim z pytaniem, gdzie ma czekać na wynik testu. Nie miał wystarczających objawów chorobowych, aby zostać przyjętym do szpitala . Nie nadawał się też do kwarantanny. Tutaj pojawił się problem, bo mężczyzna oświadczył, że do domu nie pojedzie, aby nie narażać rodziny.

Zgodnie z zaleceniami, ostrowianin z zapaleniem oskrzeli powinien przebywać w domu, pić herbatę z cytryną i nie wychodzić z łóżka, dopóki nie otrzyma wyników testu na koronawirusa.

Ale mężczyzna zachował się bardzo ostrożnie i odpowiedzialnie, przynajmniej względem swoich bliskich. Jak stwierdził dyrektor ostrowskiego Sanepidu Andrzej Biliński, była to „ostrożność zbyt daleko idąca”. Ciekawe, czy powiedziałby to samo, gdyby mężczyzna zaraził bliskich?

Mężczyzna mimo zaleceń, zamieszkał w samochodzie. Przez 3 dni wspierały go pracownice ostrowskiego sanepidu. Kobiety powiadomiły miejscowy MOPS, pomogły mężczyźnie zrealizować receptę i kontrolowały jego stan zdrowia.

Na szczęście po 3 ciężkich dniach nadeszła dobra wiadomość. Wynik testu okazał się ujemny. Ostrowianin mógł wrócić do domu.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz