Home Kategorie Poruszające 4-miesięczny Mikołaj pilnie potrzebuje pieniędzy na operację ratującą życie.

4-miesięczny Mikołaj pilnie potrzebuje pieniędzy na operację ratującą życie.

Rodzina 4-miesięcznego chłopca, który urodził się z ciężką wadą serca organizuje zbiórkę pieniędzy na operację, która zapewni dziecku normalne życie. Potrzeba 50 tys. złotych.

Mama 4-miesięcznego Mikołaja prosi o pomoc wszystkich Polaków. Jej syn choruje na HLHS oraz zespół hipoplazji lewego serca, co oznacza, że nie wykształciła mu się lewa połowa serca.

Już będąc w ciąży, matka wiedziała, że zaraz po urodzeniu niezbędna będzie specjalistyczna pomoc. Osiem dni po narodzinach chłopiec przeszedł skomplikowaną operację. Po zabiegu Mikołaj spędził 19 dni na OIOM-ie. Przez cały ten czas był podpięty pod aparaturę podtrzymującą życie.

To może Cię zainteresować:  Dyspozytor pogotowia odmówił wysłania karetki. Policjanci zawieźli niemowlę do szpitala.

Rodzice nie mogli odwiedzać go częściej niż trzy razy dziennie ze względów bezpieczeństwa. Matka chłopca z wielkim smutkiem wspomina czas spędzony w szpitalu.

– „Momentu, w którym dowiadujesz się, że twoje dziecko urodzi się z połową serca, nie da się właściwie opisać słowami. Zdania wypowiadane przez lekarza docierają do uszu, ale człowiek nie jest w stanie ich właściwie odebrać. “Maluszek jest chory…”. Nawet dzisiaj, po wielu miesiącach, łzy cisną się do oczu.”

Dopiero, gdy skończył półtora miesiąca, rodzice mogli zabrać go do domu. Nie jest to jednak koniec leczenia chłopca, bowiem już na przełomie maja i czerwca, powinien przejść drugą operację. Z kolei, za 2 i pół roku konieczny będzie trzeci zabieg.

Rodzicom Mikołajka udało się znaleźć w Niemczech specjalistę, który podejmie się przeprowadzenia operacji. Jest nim polski profesor Edward Malec, pracujący za granicą. Uchodzi on za eksperta w dziedzinie operacji kardiologicznych u dzieci. Niestety, przeprowadzenie zabiegu wiąże się z przerastającymi możliwości rodziny kosztami. W związku z tym, na stronie siepomaga.pl zorganizowano zbiórkę pieniężną. Trzymamy kciuki za powodzenie zbiórki.

To może Cię zainteresować:  Bracia bliźniacy wzięli ślub z siostrami bliźniaczkami. Teraz zamieszkają w jednym domu.

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja i przegląd od 79,99 zł w Wojtanowska Dental Clinic – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz