Home Kategorie News Epidemia nie oszczędza młodych. Nie żyje zarażony czternastolatek.
4.89K

Epidemia nie oszczędza młodych. Nie żyje zarażony czternastolatek.

Czternastolatek, u którego wykryto koronawirusa zmarł w szpitalu Santa Maria de Feira w Portugalii. Jest to jak dotąd najmłodsza ofiara wirusa w Europie.

WHO przypomina, że wbrew powszechnemu przekonaniu, COVID-19 nie omija młodych. Co czwarty zakażony pacjent nie ukończył 30 roku życia.

Mimo iż statystki pokazują, że koronawirus jest najniebezpieczniejszy dla seniorów i osób cierpiących na choroby współistniejące, WHO przypomina, że młodzi i zdrowi nie mogą czuć się bezpiecznie.

Do niedawna najmłodszą ofiarą COVID-19 była 21-letnia Brytyjka, ale służby medyczne wyjaśniły, że bezpośrednią przyczyną jej śmierci był zawał serca.

Tymczasem do kolejnej tragedii doszło w Portugalii. W szpitalu Santa Maria de Feira zmarł 14-letni chłopiec. To on obecnie uważany jest za najmłodszą ofiarę koronawirusa.

W akcie zgonu chłopca widnieje COVID-19, ale okazuje się, że cierpiał on na choroby autoimmunologiczne, m.in. łuszczycę. Ze względu na choroby współistniejące, znajdował się w grupie ryzyka. Jak podaje telewizja RTP:

– „Wprawdzie chłopiec został zaliczony do liczby osób, które zmarły z powodu COVID-19, ale rozpoczęto już badanie służące ustaleniu bezpośredniej przyczyny jego śmierci.”

Do tej pory w Portugalii odnotowano 8251 przypadków zakażenia koronawirusem. Władze wydały zakaz przemieszania się między miastami i wysłała policję do patrolowania szos, a także plaż w Lizbonie, Porto i Algarve.

Wybrany masaż ciała lub twarzy
Wybrany masaż ciała lub twarzy
49,00 zł
70,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż ciała (od 49 zł) lub twarzy (79 zł) w Gabinecie Masażu Amedo

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz