Home Kategorie Niesamowite Koronawirus całkowicie ominął jedną wioskę w Lombardii. Nie ma tam ani jednego zakażenia.

Koronawirus całkowicie ominął jedną wioskę w Lombardii. Nie ma tam ani jednego zakażenia.

Wioska w Lombardii wolna od koronawirusa. Jak to możliwe, skoro jest to najmocniej dotknięty epidemią region Europy?

Informacja o jednej wiosce na terenie Lombardii, która nie ugięła się pod ciężarem epidemii brzmi jak początek filmu o Asterixie. Jednak rzeczywiście tak jest i zweryfikowali to naukowcy.

W Ferrera Erbognone w prowincji Pawia w Lombardii na COVID-19 nie zachorował ani jeden z nieco ponad tysiąca mieszkańców.

Podczas gdy mówi się, że Włochy przegrywają z koronawirusem, bo w wielu sąsiednich miejscowościach brakuje nawet miejsc w kostnicach, w Ferreva Erbognone nikt nawet nie zakasłał. Jak to możliwe?

Naukowcy postanowili przebadać mieszkańców na obecność w ich organizmach przeciwciał. Wyniki mogą być przełomem w badaniach nad szczepionką.

Burmistrz wioski, Giovanni Fassina, z zawodu lekarz, już wyraził zgodę:

– „Uważamy, że takie testy będą przydatne. Naszym celem jest oczywiście uzyskanie próbek od wszystkich mieszkańców, aby badanie miało ważność naukową i statystyczną. Jestem przekonany, że wiele osób miało kontakt z wirusem i rozwinęło infekcję w bezobjawowej formie. Badania pomogą jednak ustalić, w jakim odsetku populacja miasta jest już odporna.”

Badania przeprowadzi Instytut Neurologiczny w Mondino 2 kwietnia na grupie ochotników. Jak ujawnia dyrektor generalny instytutu, mieszkańcy wioski będą mogli dobrowolnie oddać krew, która następnie zostanie poddana analizie:

– „Tak duże badanie populacyjne może dostarczyć nam wyników o dużym znaczeniu. Próbki krwi mieszkańców przesłane zostaną wirusologom i komitetowi naukowemu regionu Lombardii.”

Naukowcy mówią, że mają nadzieję, iż większość mieszkańców zgodzi się oddać krew do badań. Szczególnie liczą na seniorów. Mimo że z racji wieku należą do grupy zwiększonego ryzyka, nikt spośród nich nie zachorował. Zdaniem burmistrza, zawdzięczają to własnemu rozsądkowi:

– „Z pewnością są to osoby, które są podatne na zakażenie. Wszyscy z nich jednak od początku przestrzegali rozporządzeń, za co im dziękuję.”

Kurs online: Opiekun w żłobku
Kurs online: Opiekun w żłobku
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opiekun w żłobku z elementami animatora czasu wolnego z zaświadczeniem MEN za 79 zł z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
25
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz