Home Kategorie News MEN ogłosiło zmiany w zdalnym nauczaniu. E-lekcje będą zawieszone?
13.92K

MEN ogłosiło zmiany w zdalnym nauczaniu. E-lekcje będą zawieszone?

MEN ogłosiło zmiany w zdalnym nauczaniu. E-lekcje będą zawieszone?

Zmian w zdalnym nauczaniu. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało właśnie, że niedługo e-lekcje zostaną zawieszone. Czy uczniowie wrócą do szkół?

W zdalnym nauczaniu niedługo nastąpią zmiany spowodowane zawieszeniem zajęć prowadzonych przez internet. Jak przekazała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, Anna Ostrowska:

– „Od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 i piątek, 10 kwietnia bieżącego roku szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.”

Ministerstwo dokłada wszelkich starań, aby ułatwić dzieciom i ich rodzicom kontynuowanie edukacji. W tym celu powstał specjalny projekt, który zapewnia szkołom dofinansowanie rządowe na sprzęt komputerowy dla osób, które go nie posiadają.

Szkoły, które nie zawieszają swoich działań to placówki specjalistyczne oraz przedszkola.

Jak informuje rzeczniczka MEN:

– „Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia bieżącego roku prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.”

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej był wczorajszym gościem w Polsat News. Na pytanie, jak długo mają być zamknięte szkoły odpowiedział, że po Świętach Wielkanocnych mają zapaść kolejne decyzje dotyczące tego tematu.

Z kolei Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd pragnie, aby po okresie wielkanocnym Polacy wrócili do „w miarę regularnej i normalnej pracy”. Czy szkoły także wrócą do normalnego toku działania? Okaże się niebawem…

Loty w tunelu aerodynamicznym
Loty w tunelu aerodynamicznym
109,00 zł
451 dni
do końca oferty!
Tunel aerodynamiczny: minuta lotu (109 zł) z filmowaniem (129 zł) i więcej w FreeFlyCenter

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
16
Wow
Wow
14
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz