Home Kategorie Ludzie Kilkudziesięciu uczniów ściśniętych w jednej sali. W ten sposób rozmawiali z Agatą Dudą.

Kilkudziesięciu uczniów ściśniętych w jednej sali. W ten sposób rozmawiali z Agatą Dudą.

Agata Kornhauser-Duda w miniony czwartek przeprowadziła zdalną rozmowę z uczniami warszawskiego liceum, którzy przymusową izolację spędzają w internacie.

Kancelaria Prezydenta na swoim oficjalnym profilu pochwaliła się zdjęciem z wideokonferencji. Widzimy na nim pierwszą damę rozmawiającą z grupą młodzieży stłoczoną w jednym pomieszczeniu. „To ogromne zagrożenie” – ostrzega lekarz. Czy prezydentowa naraziła młodzież?

W trakcie obowiązującego w Polsce stanu epidemii, wszyscy obywatele powinni przestrzegać zasad izolacji wprowadzonych przez rząd.

Swobodne podejście do zagrożenia epidemiologicznego zaprezentowała pierwsza dama. Agata Kornhauser-Duda w miniony czwartek przeprowadziła zdalną rozmowę z uczniami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Tematem rozmowy były matury próbne, nauka zdalna i obowiązująca właśnie powszechna izolacja.

Zabawny jest fakt, że rozmawiali właśnie na takie tematy, bo jak dowodzi zdjęcie udostępnione przez Kancelarię Prezydenta, licealiści dalecy byli od przestrzegania zasad izolacji, a prezydentowej zdawało się zupełnie nie przeszkadzać, że po drugiej stronie znajduje się grupa młodzieży ciasno stłoczona w jednym pomieszczeniu.

Oczywiście, pod względem medialnym dużo lepiej wypada rozmowa z tłumem osób niż z jedną. Jednak czy warto było narażać młodzież dla jednego zdjęcia? Jak wyjaśnia dyrektorka Kolegium, Ewa Petrykiewicz, rozważania na ten temat to całkiem niepotrzebne czepianie się:

– „Uczniowie zamieszkujący w internacie to nie jest zgromadzenie ani zgrupowanie, tak jak zgromadzeniem nie są żołnierze mieszkający w koszarach, dzieci w domu dziecka, studenci na stancjach czy w akademikach itp.”

Szkoła wydała w tej sprawie specjalny komunikat w mediach społecznościowych.

– „Chcemy powiedzieć, że jest nam niezmiernie przykro, że po czwartkowej publikacji zdjęć ze spotkania online naszych uczniów z Panią Prezydentową, zarówno Kolegium św. Stanisława Kostki, jak i Kancelaria Prezydenta RP zostały zarzucone bardzo krzywdzącymi postami, jakoby mieliśmy łamać prawo o zakazie zgromadzeń w czasie epidemii. Padły też pod naszym adresem groźby o poinformowaniu Policji o tym, że nie stosujemy się do zasad obowiązujących w kraju. Chcemy jasno powiedzieć, że INTERNAT nie jest miejscem, do którego się dojeżdża, ale JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM SIĘ MIESZKA NA STAŁE. To jest wspólny dom naszych uczniów.”

Jak tłumaczy Kolegium, internat, jako wspólny dom, podlega takim samym zasadom co rodziny wielodzietne, zgromadzenia zakonne czy domy dziecka.

Biuro Kancelarii Prezydenta nie zechciało odnieść się do tej sprawy.

Fotokubek ze zdjęciem
Fotokubek ze zdjęciem
15,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 15,90zł: Fotokubek z Twoim zdjęciem, latte lub magiczny kubek zmieniajacy kolor na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz