Home Kategorie News Jarosław Gowin podał się do dymisji.
1.57K

Jarosław Gowin podał się do dymisji.

Jarosław Gowin podał się do dymisji.

Jarosław Gowin nie będzie już wicepremierem, ani ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

– „Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Jako posłowie Porozumienia zaproponowaliśmy naszym koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy poprawkę polegającą na wprowadzeniu vacatio legis trzymiesięcznego. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji” – powiedział w czasie konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Gowin.

Porozumienie nadal pozostaje w rządzie.

– „Polska potrzebuje silnego rządu, potrzebuje stabilnej większości i Porozumienie pozostaje członem Zjednoczonej Prawicy. Rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera panią Jadwigę Emilewicz” – dodał Jarosław Gowin.

W trakcie konferencji Gowin podkreślił, że w obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy koncentrować się na dwóch sprawach: walce z epidemią koronawirusa oraz walce o polską gospodarkę. Dodał również, że należy „jakoś rozstrzygnąć kwestię wyborów prezydenckich”. Powiedział, że najpierw zaproponował przełożenie wyborów o rok, ale tę propozycję przyjęło wyłącznie PSL.

Później zaproponował zmiany w konstytucji i przesunięcie wyborów o dwa lata. Jednak tę propozycję przyjęło wyłącznie PiS.

– „Powiedzmy sobie otwarcie, polska klasa polityczna nawet w tak trudnych warunkach nie potrafi się porozumieć” – podkreślił Gowin.

Odnosząc się do propozycji PiS dotyczącej głosowania korespondencyjnego, Gowin stwierdził, że „taka ustawa jest potrzebna”, bo przez najbliższe dwa lata inne głosowanie niż korespondencyjne nie będzie możliwe.

– „Jednocześnie uważam, że wybory powinny być przesunięte, że termin 10 maja nie wchodzi w grę. Dlatego jako posłowie Porozumienia zaproponowaliśmy naszym koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy poprawkę polegającą na wprowadzeniu vacatio legis trzymiesięcznego, a więc rozstrzygającego o przełożeniu wyborów” – powiedział.

Taka propozycja nie została przyjęta przez koalicjantów.

– „Dlatego, że nie przekonałem ich do tego, podaję się do dymisji” – oświadczył Gowin.

Jarosław Gowin podał się do dymisji zarówno z funkcji wicepremiera, jak i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych od 69,99 zł - ponad 200 lokalizacji z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz