Home Kategorie Życie Wysoki mandat za korzystanie z myjni. W trakcie epidemii to możliwe.

Wysoki mandat za korzystanie z myjni. W trakcie epidemii to możliwe.

Wysoki mandat za korzystanie z myjni. W trakcie epidemii to możliwe.

W czasie pandemii w kraju wprowadzono rygorystyczne przepisy, które mają na celu zminimalizowanie niebezpieczeństwa zakażenia wirusem.

Fakt stosowania się do wytycznych jest skrupulatnie kontrolowany przez służby. W Olsztynie trzech mężczyzn zostało ukaranych wysokimi mandatami po wizycie w myjni samochodowej.

Od 1 kwietnia w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy, których głównym celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania wirusa. Jedną ze zmian jest całkowity zakaz zgromadzeń.

W sobotę w Olsztynie patrol policji pojawił się na jednej z myjni bezdotykowych, gdzie zastał trzech mężczyzn myjących swoje samochody. Ukarano trzy osoby, 68-latka oraz dwóch 42-latków- przekazał Interii sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Za złamanie obowiązujących przepisów odnoszących się do zakazu zgromadzeń, grozi mandat do 500 złotych.

Policjanci jako podstawę do ukarania podali art. 54 Kodeksu Wykroczeń, zgodnie z którym kto „wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 zł bądź karze nagany”.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują, aby bez większej potrzeby nie wychodzić z domu. Wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów będą egzekwowane.

Markowe okulary 
Markowe okulary 
39,00 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne: 49 zł za groupon wart 250 zł i więcej opcji w Perfect Eye Optic – 5 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz