Home Kategorie News Premier chce wprowadzić nowe podatki. Potrzeba pieniędzy na walkę z epidemią.
23.53K

Premier chce wprowadzić nowe podatki. Potrzeba pieniędzy na walkę z epidemią.

Podatki od korporacji i usług cyfrowych – oto m.in. propozycje premiera Mateusza Morawieckiego dla Unii Europejskiej.

– „To będą dziesiątki miliardów euro na walkę z koronawirusem” – powiedział w Sejmie Morawiecki, przedstawiając sytuację Polski w walce z koronawirusem.

Podczas posiedzenia Sejmu premier Mateusz Morawiecki zdawał relację z tego, jak państwo radzi sobie z epidemią koronawirusa. Premier uważa, że Unia powinna wdrożyć nowe podatki, aby pojawiło się więcej środków na walkę z pandemią.

– „Unia Europejska musi zbudować poważny pakiet. Musimy wrócić do takich pomysłów, jak podatek cyfrowy, podatek od transakcji finansowych, podatek od śladu węglowego, czy od wielkich korporacji międzynarodowych. To sprawi, że do budżetu UE wpłyną dziesiątki miliardów euro na walkę z koronawirusem” – mówił Mateusz Morawiecki, cytowany przez money.pl.

To może Cię zainteresować:  Zmarł ksiądz Grzegorz Jaskot. Wiadomo, gdzie mógł zarazić się koronawirusem.

Wymienione przez Morawieckie podatki są tematem dyskusji w UE już od jakiegoś czasu. Wspomniany podatek cyfrowy ma być daniną od usług cyfrowych i obejmować przychody takich firm jak Amazon, Apple, Google czy Facebook. Na tym podatku w szczególności zależy polskim władzom.

– „Przedstawiciele polskiego rządu uczestniczą aktywnie w pracach prowadzonych na forum OECD w ramach projektu dotyczącego opodatkowania gospodarki podlegającej procesowi cyfryzacji. Polskiemu rządowi zależy na tym, aby wszystkie podmioty działające na rynku były sprawiedliwie opodatkowane” – mówił pod koniec zeszłego roku cytowany przez money.pl wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Jednak nowe podatki to nie wszystko. Wśród rozwiązań, które mogą wesprzeć budżety państw Unii i zwiększyć w ten sposób ilość środków na walkę z koronawirusem. Morawiecki podał też likwidację tzw. rajów podatkowych.

To może Cię zainteresować:  Przełom w walce z COVID-19. Amerykańska szczepionka wykazuje skuteczność i trafia do ostatniej fazy testów.

– „Raje podatkowe są wielkim ubytkiem środków dla mniejszych i biedniejszych państw. Chcemy wykluczyć raje podatkowe ze świata” – stwierdził cytowany przez portal Mateusz Morawiecki.

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz