Home Kategorie News Obowiązek noszenia maseczek w Polsce? Minister zdrowia zapowiada zmiany.
11.28K

Obowiązek noszenia maseczek w Polsce? Minister zdrowia zapowiada zmiany.

Czy w Polsce będzie obowiązek noszenia masek? Ministerstwo zdrowia zaczyna zmieniać zdanie w kwestii zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Zapowiada, że niedługo może to być zalecane.

Nakaz zakładania maseczek ochronnych w miejscach publicznych został wprowadzony już przez kilka państw, jak Włochy, Czechy, Wielka Brytania czy Ukraina.

W Polsce takiego obowiązku jeszcze nie ma, ale mimo to wiele osób zaopatrzyło się w maseczki ochronne zaraz po ogłoszeniu w kraju pierwszego przypadku koronawirusa.

Wtedy Łukasz Szumowski odradzał noszenie ich przez osoby zdrowe. Tymczasem przez wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce zmienia zdanie.

Jak powiedział w Magazynie TVN24:

– „Powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy. Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych i wtedy ta maseczka ma sens.”

Nadal nie wiemy jednak kiedy miałby wejść w życie powszechny obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Minister zapowiedział, że w każdym tygodniu mogą być wydawane nowe rozporządzenia.

To może Cię zainteresować:  Polski aktor został kurierem. „Nie ma co pier*olić. Czas naprawdę wziąć się do roboty”

Twierdzi też, że sytuacja epidemiczna w Polsce oraz to, jak działają wprowadzane regulacje, są na bieżąco monitorowane i analizowane.

Problem w tym, że maseczki ochronne nie są łatwo dostępne. Jak już pojawią się w aptekach, to rozchodzą się jak „ciepłe bułeczki”. Działają jednak oddolne inicjatywy – pracownie krawieckie i osoby prywatne szyją od kilku tygodni maseczki wielorazowe, które trafiają do placówek ochrony zdrowia. Niektórzy sprzedają je na własną rękę. Należy jednak uważać na nieuczciwe oferty.

To może Cię zainteresować:  Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Dach zerwany przez silny wiatry spadł na grupę ludzi.

Rząd planuje utworzenie produkcji maseczek niemedycznych. Specjalnie zaangażowane w tym celu szwalnie miałyby miesięcznie wyprodukować ok. 40 mln maseczek. O tym planie informowała w sobotę Kancelaria Premiera.

Wykonanie maseczki ochronnej wcale nie jest takie trudne. Wystarczy kawałek materiału i dwie gumki recepturki. Wiele instrukcji, jak samemu zrobić maseczkę można znaleźć w Internecie.

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz