Home Kategorie Życie Poznań: Policjanci sami złamali zakaz. W ósemkę zrobili sobie wspólnego grilla.

Poznań: Policjanci sami złamali zakaz. W ósemkę zrobili sobie wspólnego grilla.

Poznań: Policjanci sami złamali zakaz. W ósemkę zrobili sobie wspólnego grilla.

Powinni czuwać nad przestrzeganiem kwarantanny, a tymczasem sami złamali zakaz i po służbie urządzili sobie grilla.

Policjanci z Poznania na razie otrzymali mandaty w wysokości 500 zł. Na tym jednak może się nie skończyć.

O niedzielnym grillu policjantów z Poznania poinformował czytelnik serwisu epoznan.pl.

– „Od strony zoo przed mostkiem, po lewej stronie poczułem zapach grillowanej kiełbasy. Spojrzałem i zauważyłem kilku umundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy grillowali w czasie służby, jak się domyślam. Obok stały ich motocykle” – pisze czytelnik serwisu.

Urządzając grilla policjanci złamali kilka przepisów, których przestrzeganie mieli egzekwować. Wielkopolska policja potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce.

– „Do oficera dyżurnego zadzwoniła pani, która zaobserwowała taką sytuację. Na miejsce został wysłany oficer kontrolny, który potwierdził, że ośmiu policjantów na służbie zrobiło sobie grilla” – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Borowiak podkreśla, że chociaż każdemu funkcjonariuszowi podczas ośmiogodzinnej służby przysługuje pół godziny przerwy, to taka forma oraz zakres nie są do zaakceptowania. Rzecznik zdradził też, że część patroli uczestniczących w grillu dotarły na spotkanie z drugiego końca miasta.

Grillujący policjanci zostali ukarani mandatem w wysokości 500 zł za rażące naruszenie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1 kwietnia w sprawie zwalczania koronawirusa.

– „Wszyscy mają też wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Katalog kar jest bardzo szeroki. Decyzję podejmie rzecznik dyscyplinarny komendy miejskiej w Poznaniu. Podkreślam, że ich zachowanie było nieakceptowalne. Kary powinny być surowe” – podkreśla mł. insp. Andrzej Borowiak.

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 25 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz