Home Kategorie News Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili.
32.87K

Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili.

Epidemia to temat numer jeden dla wszystkich naukowców. Do mediów przedostały się informacje o zaplanowanych dostawach leków do 20 państw. Pomoc ma przyjść z Azji.

Koronawirus może być prawdopodobnie pokonany przez ten lek. Chińscy naukowcy zauważyli, że jest skuteczny w walce z COVID-19. Teraz transport z lekiem ma trafić za darmo do 20 państwa zmagających się z epidemią.

Badacze z Uniwersytetu Wuhan oraz kilku innych instytucji w Chinach pracujących nad lekiem nad SARS-CoV-2, odkryli zaskakujące zastosowanie znanego już leku. Ustalono, że działający przeciwko grypie fawipirawi (Avigan), pomaga pacjentom z lekkimi objawami COVID-19.

To może Cię zainteresować:  Rząd zamknie jedno z województw? „Ten tydzień będzie przełomowy”.

Tematem zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii. Okazało się, że państwo posiada spore zapasy leku i zamierza wspomóc badania nad lekiem na COVID-19. Posiadane zapasy leku roześle do 20 państw, aby więcej zespołów badawczych na całym świecie zajmowało się opracowywaniem remedium.

– „Będziemy pracować z zainteresowanymi państwami, żeby poszerzyć międzynarodowe badania kliniczne Aviganu” – zacytowała agencja Kyodo japońskiego szefa MSZ.

Lek opracowało japońskie przedsiębiorstwo Fujifilm Toyama Chemical, a w 2014 roku dopuszczono go do leczenia grypy jedynie na wypadek nowych patogenów, w razie, gdyby inne leki nie wykazywały skuteczności. Powodem jest fakt, że może wywoływać efekty uboczne.

To może Cię zainteresować:  Zmarł ksiądz Grzegorz Jaskot. Wiadomo, gdzie mógł zarazić się koronawirusem.

Aviganem leczono pacjentów, którzy cierpieli na wirusa Ebola. Teraz lek będzie testowanych przez Włochów, w trzech regionach najbardziej dotkniętych przez COVID-19. Oprócz tego, na liście państw, które dostaną leki od Japonii są: Arabia Saudyjska, Birma, Bułgaria, Czechy, Iran oraz Turcja.

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz