Home Kategorie Życie W Biedronce obchodzą nowe przepisy „mobilną kasą”.

W Biedronce obchodzą nowe przepisy „mobilną kasą”.

Od 1 kwietnia zgodnie z rozporządzeniem rządu w sklepach spożywczych obowiązują nowe zasady. W środku może przebywać maksymalnie trzy osoby na kasę. W efekcie przed sklepami tworzą się kolejki.

W odpowiedzi część sklepów wydłużyła godziny otwarcia, niektóre są otwarte nawet całą dobę. Okazuje się jednak, że niektóre punkty chcą obejść nowe zasady.

Jak informuje pracownica Biedronki, w marketach sieci tworzone są „kasy mobilne, które nie służą jednak do płacenia, a wyłącznie do zwiększenia legalnej liczy klientów w sklepie.

– „Jestem pracownicą jednej z Biedronek. Praca trudna, szczególnie w tym czasie, ale satysfakcjonująca. Jednak to co wyczynia moja firma w ostatnich tygodniach to jakaś paranoja. Jak wiadomo rząd wprowadził zakaz wpuszczania większej liczby klientów niż łączna ilość kas razy trzy. Jakaś mądra głowa w zarządzie wymyśliła patent na, jak to stwierdzono, elastyczne podejście do nowych przepisów. Otóż na sklepach zamontowano „kasy mobilne”, które jednak wcale nie służą do kasowania, a jedynie zwiększenia liczby kas i klientów na sklepie” – informuje kobieta.

Część z zasad wprowadzonych przez rząd krytykują handlowcy zrzeszeni w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Wskazują m.in. na problem z „godzinami dla seniorów”, bo pracownicy sklepów nie mogą legitymować klientów.

Uwagę zwraca się też, że kolejki tworzące się przed sklepami również są niebezpieczne.

– „Wprowadzone obecnie obostrzenia zmniejszyły przepustowość handlu, przez co ograniczyły dostęp obywateli do niezbędnych produktów. Przed sklepami tworzą się kolejki, które same w sobie stwarzają zagrożenie w postaci rozprzestrzeniania się wirusa” – podkreśla w komunikacie Renata Juszkiewcz, prezes POHiD.

Masaż kręgosłupa i bańką chińską
Masaż kręgosłupa i bańką chińską
29,99 zł
50,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa lub bańką chińską za 29,99 zł w Gabinecie Masażu Sławomira Grabskiego w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz