Home Kategorie Ludzie Kolejny szpital otrzymał pieniądze od Lewandowskich. Wiemy, na co zostaną wydane.

Kolejny szpital otrzymał pieniądze od Lewandowskich. Wiemy, na co zostaną wydane.

Kolejny szpital otrzymał pieniądze od Lewandowskich. Wiemy, na co zostaną wydane.

Robert Lewandowski wraz z żoną Anią niedawno przekazali milion euro na pomoc dla polskich szpitali. Kolejna z placówek medycznych właśnie otrzymała przeznaczoną kwotę.

Lewandowski był jednym z pierwszych sportowców, którzy włączyli się do walki z pandemią koronawirusa. Kapitan reprezentacji Polski i jego żona Anna przeznaczyli ogromne pieniądze na pomoc polskim szpitalom.

W trudnych czasach pomóc próbują ludzie, których na co dzień znamy z ekranów telewizorów czy aren sportowych. Ogromne sumy zadeklarowali Cristiano Ronaldo, Neymar, Lionel Messi czy Rafael Nadal. W Polsce Jakub Błaszczykowski i jego fundacja przekazali 400 tys. złotych.

Jednym z pierwszych, którzy postanowili pomóc tym, których dotknął zabójczy wirus był Robert Lewandowski i jego żona Anna.

To może Cię zainteresować:  Anna i Robert Lewandowscy ponownie zostali rodzicami. Znamy płeć i imię.

Najsłynniejsza para polskiego sportu przekazała milion euro na rzecz jednoimiennych szpitali zakaźnych w naszym kraju. Teraz dowiedzieliśmy się, jak wykorzystane zostaną te środki.

Po szpitalach w Tychach i Kędzierzynie-Koźli, pieniądze w kwocie 205 tys. złotych dotarły do placówki w Łańcucie, przekształconej na czas epidemii w szpital zakaźny.

– „To 205 tys. zł, które wykorzystamy na nasze bieżące potrzeby, przede wszystkim na środki ochrony osobistej. Codziennie spływają do nas faktury za zakup tych środków na 10, 20, 30 tys. zł” – powiedziała dyrektor ds. ekonomicznych Centrum Medycznego w Łańcucie, Urszula Trojnar w wypowiedzi dla serwisu wyborcza.pl.

To może Cię zainteresować:  Chłopiec czy dziewczynka? Anna Lewandowska powiedziała, jakiej płci będzie jej drugie dziecko.

W szpitalu w Łańcucie przebywa aktualnie 90 pacjentów chorych na COVID-19. Dyrektor szpitala zdradziła, że łącznie z wpłatą państwa Lewandowskich placówka otrzymała darowizny opiewające na kwotę blisko 420 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że nie jest to jedyna pomoc ze strony Lewandowskich na jaką może liczyć polska służba zdrowia. Wczoraj Anna Lewandowska zapowiedziała przekazanie 5 tys, posiłków dla personelu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
40
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz