Home Kategorie Ludzie Wielu Polaków jest wściekłych. Wiemy jakie żądania postawiły media Tadeusza Rydzyka polskiemu rządowi.

Wielu Polaków jest wściekłych. Wiemy jakie żądania postawiły media Tadeusza Rydzyka polskiemu rządowi.

Wielu Polaków jest wściekłych. Wiemy jakie żądania postawiły media Tadeusza Rydzyka polskiemu rządowi.

Ojciec Rydzyk prowadzi własne media, w których padło już wiele kontrowersyjnych słów. Redemptorysta za nic ma jednak krytykę i nadal uważa, że jego działania są uzasadnione.

Dyrektor Radia Maryja po raz kolejny naraził się wielu Polakom, którzy usłyszeli jakie żądania tym razem postawił rządowi.

Tadeusz Rydzyk nie pierwszy raz prosi o wsparcie i przekazanie pieniędzy. Słynne stało się to gdy opowiadał, jak otrzymał luksusowe auta. Mało kto przypuszczał jednak, że w obliczu walki z pandemią również będzie chciał wsparcia finansowego.

Rydzyk wyemitował niedawno w Radiu Maryja materiał, który trafił również na stronę internetową radia w artykule pt. „Pośpiesz na ratunek katolickim mediom”. Można tam przeczytać wiele ciekawych słów, ale Polacy szczególnie zbulwersowani są ręką, która po raz kolejny wystawiona jest po pieniądze. Według słów słynnego redemptorysty epidemia koronawirusa nie oszczędza nie tylko gospodarki, ale i mediów, szczególnie katolickich. Zwrócono się z apelem do polskiego rządu. Wcześniej niejednokrotnie proszono o pomoc słuchaczy, tym razem sięgnięto wyżej.

– „Wydawcy kierują do rządu postulaty wsparcia dla sektora prasowego. Chodzi m.in. o zwolnienie z opłacania składek ZUS przez kilka miesięcy. Eksperci zwracają uwagę na misyjny charakter wielu katolickich mediów, które nie są wpierane przez potężne koncerny zagraniczne” – można przeczytać bądź usłyszeć w materiale radia należącego do Tadeusza Rydzyka.

Cytuje się również medioznawcę, panią prof. Hannę Karp, która wskazuje, ze zachodnie kraje, między innymi Niemcy, zdecydowały się na wsparcie mediów.

– „Czy rząd przyjrzy się sytuacji mediów katolickich i uwzględni pomoc w tym sektorze? Warto przypomnieć, że media te docierają do kilku milionów Polaków i są dla nich potrzebnym, krzepiącym, ale i informującym głosem” – takie słowa pojawiają się na samym końcu.

Zaledwie kilka dni temu Tadeusz Rydzyk w jednej z audycji prosił o pomoc wiernych słuchaczy. Jego zdaniem nie należy teraz odkładać decyzji o wsparciu tak ważnych mediów jakim są Radio Maryja czy Telewizja Trwam. Duchowny zaznaczył, że nawet wcześniej otrzymywane wsparcie wymuszało bardzo skromne i oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. Tadeusz Rydzyk naraził się tymi słowami wielu Polakom, którzy mają mu za złe brak skromności i zrozumienia problemów, przed którymi stanął cały świat.

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
59,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
118

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz