Home Kategorie Poruszające To najmłodsze ofiary koronawirusa. Mają zaledwie kilka tygodni.

To najmłodsze ofiary koronawirusa. Mają zaledwie kilka tygodni.

Dzieci zakażone koronawirusem to Mason i Ava. Mali pacjenci walczą z COVID-19 mając zaledwie kilka tygodni. Lekarze nie wiedzą co robić.

Historię dzielnych malców opisuje brytyjski Mail Online. Mając zaledwie kilka tygodni, Mason Atton z Chesterfield w Derbyshire dostał wysokiej gorączki. Maleństwo płakało godzinami, a bezradni rodzice nie mogli nic zrobić.

Zabrali dziecko do Królewskiego Szpitala Chesterfield, gdzie lekarz stwierdził podejrzenie zapalenia oskrzeli. Dopiero kiedy wrócili do domu, otrzymali telefon od pediatry, który powiedział im, że wynik testu na COVID-19 był pozytywny.

– „Przetestowali go również pod kątem Covid-19, a następnego dnia Masona wypisano ze szpitala. Gdy zadzwonił do nas pediatra to był taki szok. Potem Mason dostał naprawdę wysokiej temperatury – 39 stopni Celsjusza – i cały czas krzyczał. Zabraliśmy go z powrotem do szpitala, ale pediatra musiał zasięgnąć porady innych lekarzy, jak go leczyć. Nikt nie wiedział jak to przebiega u dzieci.”

Cała rodzina musi odbyć kwarantannę, bowiem u wszystkich występują objawy. 35-letni ojciec chłopca Atton czuje się winny, bo najprawdopodobniej to on zaraził swoją partnerkę oraz chłopca:

– „Mniej więcej tydzień przed zachorowaniem Masona wróciłem z Londynu z wysoką temperaturą i kaszlem, więc myślę, że wprowadziłem wirusa do domu.”

Mason to niejedyny przypadek zakażenia tak małego dziecka. Ava da Silva Jules z Islington w północnym Londynie miała zaledwie 7 tygodni, gdy wystąpiła u niej wysoka gorączka. Dziecko przestało pić mleko i zaczęło mieć problemy z oddychaniem.

Mama Avy opowiada, że nie mogła być ze swoją córeczką. Kobieta miała także objawy COVID-19 i było to najgorsze przeżycie jakiego doznała:

– „Brak możliwości bycia z córką, kiedy poszła do szpitala, to najgorszy okres w moim życiu. Nie mogłam spać, nie mogłem jeść, bardzo się martwiłam. Nigdy tak bardzo nie płakałam. Kiedy powiedziałam sanitariuszom, że mam objawy, założyli cały sprzęt ochronny, aby zbadać Avę. A kiedy postanowili zabrać ją do szpitala, nie pozwolono mi iść z nią, ponieważ miałam objawy. Dobrze, że chociaż jej tata mógł być z nią.”

Na szczęście oba maluchy przechodzą łagodnie całą infekcję i wkrótce będą zdrowe. Pomimo, że lekarze nie wiedzieli jakie zastosować leczenie, organizmy małych wojowników zwalczają infekcję.

Rodzice apelują do wszystkich, aby nie bagatelizowali koronawirusa. Brutalnie przekonali się, że nie tylko osoby starsze są na niego zarażone.

Dzieci inaczej reagują na koronawirusa niż dorośli. Ta choroba rzadziej je dotyka, a jeśli już, to przechodzą ją o wiele łagodniej od dorosłych.

Warto także pamiętać, że zarażone dziecko, nawet gdy nie wystąpią u niego żadne objawy, ciągle jest źródłem potencjalnego zagrożenia dla innych.

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
16,99 zł
25,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz