Home Kategorie Zdrowie Zupełnie nowy objaw koronawirusa? „Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny”.

Zupełnie nowy objaw koronawirusa? „Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny”.

Zmiany skórne objawem koronawirusa. Francuski Krajowy Związek Dermatologów wydał oświadczenie. Według lekarzy zmiany na skórze mogą być objawem zakażenia.

Ponad 400 dermatologów z Francuskiego Krajowego Związku Dermatologów orzekło, że zmiany skórne mogą być związane z chorobą COVID-19. Mają o tym świadczyć m.in. pokrzywka, zaczerwienienie i zmiany skórne oraz obrzęki na kończynach, podobne do tych, które wywołują odmrożenia.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie SNDV:

– „Są to pseudo-odmrożenia, uporczywe, czasem bolesne zaczerwienienia, a także pokrzywka.”

Według dermatologów zmianom skórnym nie towarzyszom jednak najczęstsze objawy zakażenia, jak problemy z oddychaniem i kaszel. Dlatego też wielu pacjentów może być nieświadoma zarażania innych ludzi. Dermatolodzy apelują:

To może Cię zainteresować:  PILNE: u zarażonych osób wystąpiły nowe objawy. Jakie?

– „Ostrzegamy społeczeństwo i personel medyczny, aby jak najszybciej wykryć tych potencjalnie zakażonych pacjentów, niekoniecznie mających objawy ze strony układu oddechowego.”

Francuski Krajowy Związek Dermatologów chce przeprowadzić więcej badań przesiewowych i poddać testom na obecność koronawirusa osoby, u których pojawiły się nagłe problemy dermatologiczne.

Czy na pewno jest to nowy objaw? Dyrektor generalny ds. zdrowia Jérôme Salomon jednoznacznie nie potwierdził, aby zmiany skórne były nowym objawem koronawirusa. Przyznał, że brakuje mu wiedzy na ten temat.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus we Włoszech. Wyciekło nagranie ze szpitala w Bergamo.

– „Jak wiadomo, każdego dnia poznajemy nowe informacje o koronawirusie. W aspekcie dermatologicznym nie widziałem jednak żadnej publikacji.”

Kurs online: Ziołolecznictwo
Kurs online: Ziołolecznictwo
49,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Ziołolecznictwo za 49 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz