Home Wideo 36-latek wypadł z okna. Teraz będzie musiał zapłacić mandat za opuszczenie domu.

36-latek wypadł z okna. Teraz będzie musiał zapłacić mandat za opuszczenie domu.

36-letni mężczyzna wypadł z okna na trzecim piętrze bloku. Szczęśliwie udało mu się przeżyć zdarzenie, ale teraz będzie musiał zapłacić mandat za wyjście z domu.

36-latek najwidoczniej czuł się znudzony narodową kwarantanną. Postanowił więc, że zrobi sobie selfie na parapecie. To było dość ryzykowne, biorąc pod uwagę, że blok ma 14 pięter, a 36-latek nie znajdował się na parterze.

Chwila nieuwagi wystarczyła, aby stracił równowagę. 36-latek wypadł z okna i zawisł na wysokości 3 piętra, trzymając się parapetu.

Zajście miało miejsce w 14-piętrowym bloku na południowo-wschodnim krańcu Moskwy, w dzielnicy Niekrasowka. W trakcie próby zrobienia selfie, pechowiec poślizgnął się i wypadł. W ostatniej chwili zdołał chwycić się parapetu.

Partnerka 36-latka starała się wciągnąć go do mieszkania, ale bez skutku. Jeden z sąsiadów, który przyglądał się całemu zdarzeniu, wezwał pomoc.

Funkcjonariusze zdążyli przyjechać, nim mężczyzna opadł z sił. Wciągnęli 36-latka do środka. I tu wszystko mogłoby zakończyć się szczęśliwie. Tyle, że podczas rozmowy okazało się, że uratowany mężczyzna nie wypadł z własnego mieszkania, lecz swojej partnerki, którą przyszedł tylko odwiedzić.

Tym samym zignorował przepisy o izolowaniu się, które zostały wprowadzone w Rosji z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego też mężczyzna otrzymał mandat.

25 marca prezydent Władimir Putin z powodu epidemii ogłosił wolne w całym kraju. W Moskwie od tego dnia do 1 maja obowiązuje zakaz opuszczania domu, z wyjątkiem udania się do lekarza, na zakupy lub w celu wyrzucenia śmieci. Obowiązuje również nakaz zachowania odległości 1,5 metra od innych osób.

Za złamanie zakazów grozi mandat od 60 dolarów do 600 dolarów kary (ta kwota dotyczy „osób na stanowiskach”). Jak dotąd w samej Moskwie ukarano 1300 osób.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz