Home Kategorie News Lekarze odkryli nowe objawy koronawirusa. Pojawiają się wcześniej niż gorączka i kaszel.

Lekarze odkryli nowe objawy koronawirusa. Pojawiają się wcześniej niż gorączka i kaszel.

Lekarze odkryli nowe objawy koronawirusa. Pojawiają się wcześniej niż gorączka i kaszel.

Nowe objawy, które pojawiają się zwykle u dzieci i młodych ludzi, zostały ujawnione przez lekarzy z Hiszpanii.

Mimo iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób starszych i ze zmniejszoną odpornością, również dzieci i młodzi ludzie nie powinni go bagatelizować. Najmłodsza ofiara śmiertelna na świecie, która zmarła w USA, miała zaledwie 6 tygodni.

Jak podają lekarze z Hiszpanii, u osób młodych zauważono nowe objawy, które mogłyby wskazywać na obecność COVID-19. Jakie? Medycy zauważyli siniaki i purpurowe zmiany na stopach, które mogą wskazywać na koronawirusa.

Po raz pierwszy wykryto to u 13-latka z Włoch. Początkowo obstawiano, że zmiany skórne są wynikiem ugryzienia. U nastolatka pojawiła się jednak również gorączka, bóle mięśni i swędzenie stóp. Z czasem pojawiło się więcej takich przypadków.

To może Cię zainteresować:  Profesor Simon o restrykcjach rządowych: „Trzeba poluzować, jeśli nie mamy w ogóle paść”.

Wiadomo, że takie objawy wystąpiły u mieszkańców Hiszpanii, Włoch i Francji. Hiszpańska Rada Pediatrów przekazała więc szczegółowe zalecenia dla rodziców. Gdy zauważą zmiany skórce u dzieci, powinni poddać je kwarantannie:

– „Biorąc pod uwagę krótki czas, jaki upłynął od wybuchu epidemii, nie ma wystarczających dowodów, aby zadowolić społeczność naukową, ale Rada Pediatrów wzywa swoje kolegia i członków do zachowania czujności, ponieważ może to oznaczać wykrycie COVID-19 i pomóc w uniknięciu zarażania” – przekazała hiszpańska Rada Pediatrów.

Obecnie nie ma dowodów na to, że problem ten pojawił się w Polsce, ale zaleca się szczególną ostrożność.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz