Home Kategorie News Lek na koronawirusa odkryty. Kiedy trafi do obiegu?

Lek na koronawirusa odkryty. Kiedy trafi do obiegu?

Lek na koronawirusa odkryty. Kiedy trafi do obiegu?

Naukowcy z Brazylii twierdzą, że odkryli lek na koronawirusa. Jego skuteczność ocenia się na niemal 100 procent. Kiedy zakończą się testy i lek trafi do obiegu?

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Wybawieniem z tego koszmaru jest opracowanie skutecznego leku na COVID-19. Z najnowszych doniesień dowiadujemy się, że udało się wytworzyć środek, który posiada niemalże stuprocentową skuteczność.

Rewelacyjne wiadomości z Ameryki Południowej szybko obiegły światowe media. Lek na koronawirusa, który odkryli brazylijscy naukowcy, podobno powoduje występowanie bardzo niewielu skutków ubocznych. Jego skuteczność ocenia się na 94%. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a lek pozytywnie przejdzie kolejne testy, jest szansa, że do obiegu trafi już w lipcu.

To może Cię zainteresować:  Akcja „Lot do domu” trwa. Do Polski wróciło już 25 tys. osób.

W najbliższych dniach lek na koronawirusa zostanie podany chorym. Faza testów potrwa około miesiąca i rozpocznie się w połowie maja. Lek przez pięć dni będzie podawany pacjentom, którzy przez kolejne dziewięć zostaną poddani dokładnej obserwacji. Do badania zakwalifikowano osoby w wieku 18 lat i starsze, ale bez bardzo poważnych przypadków.

Brazylijska TV Record zacytowała wypowiedź przedstawiciela administracji prezydenta Jaira Bolsonaro:

– „Badania dotyczące nowego leku będą prowadzone w siedmiu szpitalach naszego kraju na łącznej grupie 500 osób zainfekowanych koronawirusem” – poinformował Marcos Pontes.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus we Włoszech. Wyciekło nagranie ze szpitala w Bergamo.

Minister nauki i technologii Brazylii stwierdził, że do czasu rozpoczęcia testów nie może ujawnić nazwy preparatu.

– „W ten sposób unikniemy niepotrzebnego w tej chwili wyścigu po ten środek” – wyjaśnił.

Lek na koronawirusa został odkryty w trakcie badań in vitro. Brazylijscy naukowcy z CNPEM zauważyli, że dwie z sześciu poddanych testom cząstek drastycznie zmniejszyły transmisję wirusa. Prawdopodobnie składnikami leku są łatwo dostępne na rynku substancje.

Twoja reakcja?

Super
Super
42
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz