Home Wideo Nowe zasady robienia zakupów. Klienci będą wpuszczani do sklepów według listy?

Nowe zasady robienia zakupów. Klienci będą wpuszczani do sklepów według listy?

Epidemia sprawiła, że sposób robienia zakupów zmienił się całkowicie na całym świecie. Wyjście po jedzenie czy leki to teraz wyprawa, do której trzeba się odpowiednio przygotować.

Zgodnie z ustaleniami, które przekazał podczas wczorajszej konferencji Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski, od 20 kwietnia w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych może przebywać nie więcej niż 4 osoby na jedną kasę. W przypadku sklepów powyżej 100 metrów kwadratowych, na powierzchnię 15 metrów może przypadać 1 osoba. To oznacza, że w sklepie będzie mogło przebywać nieznacznie więcej osób niż do tej pory.

Niemniej sytuacja nadal jest poważna. Chwilowy spadek liczby zachorowań jest prawdopodobnie związany z mniejszą liczbą wykonywanych testów.

To może Cię zainteresować:  Wyszła z psem na spacer. Chwilę później przyjechała policja wezwana przez sąsiada.

Regulacje dotyczące sposobu robienia zakupów obowiązują na całym świecie. W USA, w hrabstwie Calvert postanowiono, że w określone dni zakupy będą mogły robić osoby, których pierwsza litera nazwiska przypisana jest do danej daty.

Zgodnie z propozycją lokalnych władz, każdy obywatel będzie miał możliwość odwiedzenia sklepu co pięć dni. Przykładowo, klienci o nazwiskach zaczynających się od liter A do C miałyby do tego prawo, gdy data kończy się na cyfrę 0 lub 5. Osoby o nazwiskach na litery: od D do G – w dni zakończone na 1 i 6; H do L – 2 i 7, M do R – 3 i 8, a S do Z – 4 i 9.

Departament zdrowia hrabstwa Calvert zaznaczył, że jest to jedynie zalecenie i to od samych klientów zależy, czy zechcą zastosować się do tej propozycji”

To może Cię zainteresować:  Mężczyźni z piwnymi brzuchami przyciągają do siebie kobiety. Robią to nieświadomie.

„Jest to jedynie rekomendacja. Sklepy w hrabstwie otwarte są dla wszystkich klientów. Obowiązują w nich jednak ograniczenia ze względu na epidemię koronawirusa.

Wszyscy chcemy wrócić do normalnego życia tak szybko jak to możliwe. Nasze działania (…) to klucz do zmniejszenia ryzyka zakażenia i zniesienia ograniczeń. Nie możemy przyspieszyć czasu, ale możemy zdecydowanie spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.”

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz