Home Kategorie Ludzie Rzecznik ministerstwa zdrowia bez maseczki ochronnej. Tłumaczy dlaczego.

Rzecznik ministerstwa zdrowia bez maseczki ochronnej. Tłumaczy dlaczego.

Rzecznik resortu zdrowia bez maseczki ochronnej podczas spotkania z dziennikarzami.

Konferencja prasowa z udziałem Wojciecha Andrusiewicza odbyła się w czwartek, czyli w pierwszym dniu obowiązywania nakazu zakrywania ust i nosa.

Mimo iż od północy obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy, w trakcie czwartkowej konferencji prasowej, rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, wyszedł na spotkanie z dziennikarzami z odsłoniętą twarzą.

Od razu pojawiły się głosy jakoby Andrusiewicz złamał rządowy nakaz, a tym samym skompromitował ministerstwo zdrowia. O brak maseczki rzecznika zapytali dziennikarze.

Aby wyjaśnić sprawę rzecznik powołał się na zabis, że od wspomnianego obowiązku zwolnione są „osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), (…), z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów”.

Na zadane przez dziennikarzy pytanie, rzecznik odpowiedział:

To może Cię zainteresować:  Oto 12 najbogatszych kobiet świata. Zobacz co robią na co dzień.

– „Paragraf 18 punkt 2 podpunkt 4 zwalnia osoby wykonujące zadania służbowe na terenie budynków, obiektów użyteczności publicznej z obowiązku noszenia maseczki.”

Andrusiewicz dodał również:

– „Ważne, że z państwem zachowuję odpowiedni dystans. To w takiej sytuacji jest wskazane i wystarczające. Jeżeli musielibyśmy w tej sytuacji stać bliżej siebie, na pewno taką maseczkę miałbym założoną.”

Nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje dzieci do lat 4, osób którym na noszenie maseczki nie pozwala stan zdrowia, duchownym w trakcie sprawowania kultu religijnego oraz osób w trakcie pracy, które nie mają styczności z interesantami czy klientami.

To może Cię zainteresować:  Znamy sposoby na dezynfekcje maseczek. To prostsze, niż myślisz.

Upiększający pakiet Day Spa
Upiększający pakiet Day Spa
89,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day Spa za 89,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz