Home Kategorie News Naukowcy wiedzą kiedy zakończy się epidemia w Polsce. Padła konkretna data.
67.98K

Naukowcy wiedzą kiedy zakończy się epidemia w Polsce. Padła konkretna data.

Kiedy nastąpi szczyt zachorowań na COVID-19? Naukowcy przedstawili wyniki swoich badań. O czym poinformowali?

Koronawirus w Polsce jest od ponad miesiąca. Na początku marca wykryto go u tzw. pacjenta zero i od tego momentu ilość zakażonych ciągle wzrasta. Aby to zatrzymać, rząd wprowadził szereg obostrzeń. Zamknięto kina, teatry, wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się, nałożono obowiązek zasłaniania twarzy.

Zachęca się do niewychodzenia z domu bez konieczności, co ma zmniejszyć ryzyko kolejnych zachorowań. Na razie nie ma skuteczniejszej formy ochrony niż izolacja. Dopóki nie zostanie opracowany lek, lub szczepionka, tylko tak można zahamować wirusa.

Kwarantanna w Polsce trwa już od kilku tygodni, wiele osób zastanawia się, kiedy nastąpi szczyt zachorowań? Chociaż jeszcze niedawno amerykańscy naukowcy podawali, że jest on przewidywany w okolicach 25 kwietna, niedawno ujawnili nowe, zaskakujące dane. Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim zmienił prognozę.

Według wspomnianego ośrodka szczyt zachorowań już za nami. Naukowcy twierdzą, że ostatecznie liczba ofiar w kraju wyniesie około 650 osób, a nie jak zakładano wcześniej 2,5 tys.

Poprzednie statystki podawał ten sam ośrodek, z siedzibą w Seattle. Naukowcy z Waszyngtonu mają jednak inne zdanie na ten temat. Podają, że fala zachorowań w Polsce skończy się szybciej niż zakładano.

– „Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej więcej w połowie maja” – informują naukowcy z Waszyngtonu.

Czy tak rzeczywiście będzie? Na potwierdzenie ich prognoz trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
59,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Zarządzania zespołem z zaświadczeniem MEN za 59 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
101
Ha ha
Ha ha
77
Wow
Wow
20
Smutny
Smutny
18
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz