Home Kategorie Zdrowie Produkcja szczepionki na koronawirusa ruszyła. „Rozpoczęliśmy ryzykowne wytwarzanie”.

Produkcja szczepionki na koronawirusa ruszyła. „Rozpoczęliśmy ryzykowne wytwarzanie”.

Produkcja szczepionki na koronawirusa ruszyła. „Rozpoczęliśmy ryzykowne wytwarzanie”.

Praca nad szczepionką na koronawirusa posuwa się w szybkim tempie. Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego nie czekając na wyniki badań klinicznych, przystąpili do produkcji.

Biorąc pod uwagę, że niemal pewna jest kolejna fala epidemii, naukowcy postanowili dodatkowo przyspieszyć prace nad szczepionką. Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi Brytyjczycy poinformowali o wynalezieniu szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Sarah Gilbert z Uniwersytetu Oksfordzkiego powiedziała wtedy, że na 80% szczepionka będzie gotowa już we wrześniu. Szczepionka o nazwie „ChAdOx1 nCoV-19” to jedna z aż 70 szczepionek testowanych obecnie na świecie. Z oficjalnych doniesień wiadomo na razie wyłącznie o 5 typach testowanych na ludziach. Jak dotąd, nikt jeszcze nie zdecydował się rozpocząć produkcji ze względu na ryzyko niepowodzenia prób.

Brytyjczycy obrali jednak zupełnie inną taktykę i pomimo braku dowodów na skuteczność ich produktu, przystąpili do masowej produkcji. Zgodnie z przewidywaniami do września zostanie stworzony milion dawek. Adrian Hill, profesor i dyrektor Instytutu Jennera na Uniwersytecie Oksfordzkim Uniwersytet powiedział:

To może Cię zainteresować:  Chłopcy ignorowali ją, bo była gruba. Po czterech latach każdemu opada szczęka na jej widok!

– „Rozpoczęliśmy ryzykowne wytwarzanie tej szczepionki nie tylko na małą skalę… ale z siecią producentów w aż siedmiu różnych miejscach na świecie.”

Specjaliści z Wielkiej Brytanii nie chcą zdradzać kto finansuje ich przedsięwzięcia. Wiadomo tylko, że partnerzy biznesowi pochodzą z Europy, w tym z Wielkiej Brytanii, Chin i Indii. Rozpoczęcie badań klinicznych ma nastąpić w ciągu kilku tygodni. Pod koniec lata rozpocznie się końcowa faza testów, którym zostanie poddana grupa 5000 ochotników.

W internecie krąży wiele mniej lub bardziej wiarygodnych teorii spiskowych, dotyczących szczepień przeciwko koronawirusowi. Należy przyznać, że poddawanie się szczepieniom w pierwszych latach po opatentowaniu specyfiku, jest szalenie ryzykowne, ponieważ niektóre efekty uboczne mogą dać o sobie znać dopiero po kilku latach od iniekcji. Z drugiej strony, pojawiają się wiadomości, które przeczą logice. Nie brakuje m.in. opinii o tym, że to Bill Gates stworzył koronawirusa, aby wspólnie z „ukrytą władzą” zarabiać na epidemii, a konieczność izolacji w domu ma na celu odwrócenie uwagi ludzi od montowania anten 5G w Europie. Najbardziej radykalni antyszczepionkowcy idą nawet krok dalej i twierdzą, że podczas szczepień przeciwko Covid-19, ludziom będą wszczepiane specjalne nanochipy, mające na celu kontrolowanie społeczeństwa.

To może Cię zainteresować:  Szpital polowy na Stadionie Narodowym pojawi się jeszcze w tym tygodniu

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz